Čo robiť pri úteku škrečka?

Škrečok je drobné šikovné zvieratko, ktoré využije každú príležitosť na útek. A tak sa nemožno čudovať, že aj pri maximálnej opatrnosti sa občas podarí škrečkovi ujsť. Príležitosť sa nájde, či už pri vymieňaní krmiva, vody, podstielky alebo pri prekladaní do iného priestoru kvôli čisteniu klietky.

Riziko môžu byť aj škrečie tunely siahajúce mimo klietky, v ktorej škrečok býva. Jednotlivé časti tunela sa môžu odpojiť a škrečok je ihneď na úteku. Nič ale nie je stratené. Aj keď je taký drobec, existuje niekoľko tipov a trikov, ako ho vrátiť naspäť do jeho domova. Treba si ale dať pozor na to, aby ste mu pri jeho hľadaní neublížili, či ho dokonca nezabili.

V prípade, že v čase keď škrečok utiekol bola miestnosť dobre uzavretá, dávajte si veľký pozor pri otváraní a zatváraní dverí. Škrečok bude s veľkou pravdepodobnosťou stále v miestnosti. Tieto zvieratká prirodzene vyhľadávajú tmavé kúty a škáry. Preto vezmite baterku a prehľadajte všetky tmavé miesta – pozrite sa pod skrine, postele, za nábytok či do otvoreného nábytku. Ak je odvtedy miestnosť uzavretá, skúste dať na nejaké miesto potravu a sledujte, či z nej ubúda. Nezabudnite uzavrieť v miestnosti okná či balkónové dvere.

Ak škrečok utiekol počas noci, medzitým, než ste si to všimli, si už škrečok našiel bezpečnú skrýšu kde spí. Najlepší čas na jeho vysnorenie je v noci, keď vychádza zo skrýše von a hľadá si potravu. V prípade nebezpečenstva dokáže škrečok vyliezť po záclone až na garnižu. Preto pozor na otvorené okná ak vám ušiel škrečok.

Ak ste vášho miláčika zahliadli ako uteká určitým smerom v miestnosti, skúste túto časť ohradiť, urobiť mu zátarasy aby prebehol do inej miestnosti či časti izby. Do stredu takejto zátarasy dajte škrečkovo obľúbené jedlo a zvieratko sa skôr či neskôr odváži vyjsť von a niečo si uchmatne. Vtedy je váš čas na jeho polapenie. Taktiež môžete položiť otvorenú klietku pred miesto, kde sa škrečok ukrýva. Známe vône domova ho môžu prilákať dovnútra.

Niekedy sa stáva, že prejde aj pár dní a vy stále nemáte predstavu, kde sa malý utečenec nachádza. Nemusíte sa báť že umrie hladom. V každej domácnosti sa nájdu maškrty, o ktorých samy netušíte a naplnia vášmu drobcovi bruško.

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnoťte článok
[Spolu: 46 Priemer: 3.6]
Posledné komentáre
  1. Lana
    • Ina Jurgová
    • Lilinka

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *