Chcete kúpiť alebo predať škrečka? Inzercia.sk je tá správna voľba

Škrečok je jedným z najobľúbenejších domácich miláčikov. A to nie len pre jeho nenáročnosť na starostlivosť. Sú to veľmi milé a šikovné zvieratká. Ak ste sa rozhodli kúpiť si škrečka, poradíme vám, čo všetko budete potrebovať.

Kde kúpiť škrečka

Škrečka si môžete kúpiť v špecializovanej predajni alebo cez inzerát. Inzercia zvierat na inzertnom serveri inzercia.sk, obsahuje mnoho ponúk od predajcov. Môžete si tak kúpiť mláďatko škrečka džungarského alebo sýrskeho. Niektoré inzeráty ponúkajú škrečky aj zadarmo. Pred kúpou sa informujte na vek aj podmienky, v akých škrečok žije. Vyberajte len inzeráty vo vašom okolí, aby ste sa na neho mohli prísť pozrieť. Pokojne sa nerozhodnite hneď a vezmite si dostatok času na premýšľanie.

Ako vyberať

Pri návšteve u predávajúceho si všímajte, ako sa škrečky správajú. Návštevu si naplánujete na večer. Škrečky sú nočné tvory. Mohlo by sa preto stať, že ich cez deň nebudete môcť dostatočne pozorovať,  aby ste si vybrali. Vyberajte čulého jedinca, ktorý sa zaujíma o okolitý svet.

Chovateľské potreby pre hlodavce

Všetko čo potrebujete pre vášho škrečka, si musíte pripraviť ešte pred jeho kúpou. Tak, aby ste ho mohli hneď po prinesení umiestniť do jeho nového domova. Vďaka tomu bude pre neho zmena prostredia menej stresujúca. Najhlavnejšie chovateľské potreby pre hlodavce, ktoré budete potrebovať aj vy, sú: klietka, miska na jedlo, špeciálna napájačka a piliny. Klietku vyberajte dostatočne priestrannú. Pre škrečky sú vhodné aj rôzne doplnky ako tunely či rebríky na lozenie.

Nezabudnite na domček pre škrečka. Potrebuje totiž chránené miesto, kde bude môcť nerušene spať. Dôležité jej aj koliesko na behanie. Aby bol váš škrečok v kondícii, potrebuje totiž dostatok pohybu. Na kŕmenie si kúpte zmes pre hlodavce. Je však potrebné dopĺňať ju čerstvým ovocím a zeleninou. Pozor, nie každý druh je pre nich vhodný, preto si všetko dôkladne naštudujte.

Ako pochúťka a zároveň prostriedok na obrusovanie zúbkov im poslúži vysušený rožok či chlieb. No nesmie byť plesnivý. Na obrusovanie zúbkov môžete kúpiť aj špeciálne drievka.

Predaj hlodavcov

Ak sa vám narodili mláďatká, asi si ich nebudete chcieť všetky nechať. Niektoré obchody mláďatká škrečkov vykupujú. No predaj hlodavcov je možný aj cez inzerát. Vyberte si portál s bezplatnou inzerciou, kde umiestnite vašu ponuku. Škrečky odfoťte a do inzerátu napíšte stručný text. Mal by obsahovať všetky informácie, ktoré budú kupujúceho zaujímať. Najmä cenu, vek mláďat a podobne. Myslite na to, že pre čerstvých chovateľov škrečkov bude výhodou, ak im ponúknete aj možnosť pýtať sa na všetko, čo ich bude zaujímať o chove a starostlivosti.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnoťte článok
[Spolu: 2 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *