Zaujímavosti o škrečkoch

Škrečok patrí medzi zvieratká, ktoré sú hravé, roztomilé a relatívne nenáročné na starostlivosť. Tento malý tvor má neskutočné množstvo energie. Pri výbere sa treba zameriavať na tie spoločenskejšie druhy, medzi ktoré patrí napríklad škrečok džungársky. Ten vás zahrnie množstvom pozornosti a rád sa bude s vami hrať a podnikať nové zážitky.

Obsah obrázku zvíře, interiér, savci, malé

Popis byl vytvořen automaticky

Klietka

Pokiaľ si chcete zaobstarať škrečka, budete určite potrebovať klietku. Pri výbere klietky pre škrečka sa zamerajte na rozostupy medzi drôtmi, ktoré musia byť najviac pol-centimetrové. Dno je potrebné vystlať hoblinami, či pieskom pre činčily. Vyhýbajte sa pilinám, ktoré môžu škrečkom spôsobiť podráždenie očí.

Kút klietky predstavuje ideálny priestor pre napájačku a misku pre krmivo. Keďže majú tieto tvory neskutočné množstvo energie, je viac ako nevyhnutné, aby ste do klietky umiestnili aj rôzne preliezačky. Okrem kúpených preliezačiek to môžu byť aj rôzne konáre, povrazy, či kartónové rúrky. Tiež môžete zvoliť aj bežecké koliesko.

Čím väčšiu klietku zvolíte, tým bude mať škrečok viacej priestoru a bude môcť vyvinúť dostatok pohybu. Samozrejme môžete škrečka aj „venčiť“, ale len veľmi pozorne. Toto malé stvorenie totiž dokáže vyvinúť takú rýchlosť, že ho nedolapíte. Venčiť je teda veľmi riskantné a odporúča sa to len u skrotených škrečkov aj to so zvýšenou pozornosťou.

Dajte si tiež pozor na to, že klietka nikdy nemôže stáť v prievane. Pri výmene podstielky vždy ponechajte časť starej, pretože škrečky nenávidia 100% čistotu. Pokiaľ sa snažíte so škrečkom spriateliť, vyvarujte sa prudkých pohybov a hluku a stavte na chutnú dobrotu.

Zaujímavosti

  • Škrečky dokážu plávať, avšak dobrovoľne vodu nevyhľadávajú. Nie je vhodné ich kúpať.
  • Potrava pre škrečka by mala byť umiestnená v miske na pevnom podklade. Škrečky ju totiž budú mať tendenciu podhrabať.
  • Niektoré druhy škrečkov sú priateľské aj k iným zvieracím druhom, avšak pri spoločnom „hraní“ treba byť opatrní.
  • Spoločenské a krotké škrečky majú radi ako preliezku samotného človeka.
  • Len malé percento škrečkov sa naučí počúvať na meno.

Škrečok je zvieratko, ktoré je roztomilé a najmä pre deti veľmi priateľsky pôsobiace. Vyvarujte sa však unáhlenej kúpe, pretože aj napriek jeho jednoduchej starostlivosti si vyžaduje vašu pozornosť. Pokiaľ ste si škrečka zaobstarali, dúfame, že využijete naše rady a doprajete mu vo vašej domácnosti množstvo krásnych dní.

Fotografia: pexels.com

Ohodnoťte článok
[Spolu: 20 Priemer: 4.6]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *