Máme podmienky na chov škrečkov?

Skôr ako sa definitívne rozhodneme chovať škrečka, musíme si uvedomiť, že tento malý tvor vyžaduje pre svoj život vhodné prostredie. Zhrnuli sme pre vás niekoľko bodov, vďaka ktorým zistíte, či máte vytvorené na jeho chov podmienky.

Búdka pre škrečkov

1. Škrečok je nočný tvor. Cez deň spí a v noci robí hluk. Potrebuje miesto, na ktorom ho cez deň nik nevyrušuje a v noci sa môže realizovať.

2. Aby bol škrečok zdravý a v dokonalej kondícii, vyžaduje čistotu a denný prísun čerstvej potravy. Aby ste to dokázali zabezpečiť, budete mu musieť každý deň obetovať svoj čas.

3. Škrečok si rýchlejšie zvykne na človeka, ak s ním budete denne v kontakte. Ak na neho nebudete mať dostatok času, skrotne pomalšie, alebo vôbec.

4. Škrečok sa dožíva dvoch až štyroch rokov veku života za predpokladu, že bude mať možnosť nerušene odpočívať. Ku svojmu spánku potrebuje kľud.

5. V prípade neprítomnosti majiteľa, je potrebné škrečkovi zabezpečiť náhradnú starostlivosť.

6. Škrečky sa radi pohybujú, padne im dobre, ak ich občas necháme pod našim dohľadom prebehnúť sa po uzavretej izbe. Pozor, škrečky pri svojich potulkách izbou veľmi radi obhrýzajú koberec a nábytok.

7. Škrečok potrebuje podľa možností chovateľa čo najväčší životný priestor. Ideálna je dostatočne veľká klietka.

8. Pozor na spolužitie škrečka s inými domácimi zvieratkami. Nie vždy je bezpečné chovať ich v jednej domácnosti.

9. Skôr ako prinesiete škrečka domov, uistite sa, či žiaden člen rodiny netrpí alergiou na zvieraciu srsť. Vyhnete sa tým mnohým následným nepríjemnostiam.

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnoťte článok
[Spolu: 64 Priemer: 3.6]
Posledné komentáre
  1. maji
    • Monika Šidová
  2. kristi.a
  3. Jessie
  4. sara
  5. misel
  6. Moni
  7. Paulla
  8. Sarah

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *